%D0%A0%D1%83%D0%B4%D0%B8%D0%B9

Рудий Олександр Пилипович -

гурток «Українська витинанка»

Олександр Пилипович має дві вищі освіти (педагогіка та методика початкового навчання і історія та філософія) та 42-річний досвід роботи за плечима. Він заслужений Вчитель-методист, має медаль «Трудова слава» від «Золотої фортуни», а також член Вінницького обласного педагогічного клубу «Сяйво». Окрім цього, має почесне звання «Лідер освіти Вінниччини XXI ст», і є Учасником Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року - 1996» (5-й результат в номінації «Історія»).

Роботи Рудого неодноразово експонувалися на виставках народного мистецтва у м. Вінниця, де були відзначені грамотами та Дипломами, нині декілька робіт експонуються у Могилів-Подільському музеї витинанки.

Гурток «Українська витинанка» бере початок з Могилева-Подільського, що на Вінниччині, де є єдиний в Україні «Музей витинанки» з відділом «Марія Авксентіївна Руденко». Творчим іменем цієї подвижниці названо зірку у Всесвіті. Марія Авксентіївна зібрала понад 1000 пісень у народі і більше 100 описів різних свят, обрядів та звичаїв, створила фольклорний гурт «Горлиця», а також відтворила мистецтво витинання, що, по суті, зробила Могилів-Подільський столицею витинанки. 10 років Рудий О.П. спілкувався з М.А. Руденко, вчився її мистецтву, присвятив їй поему «Подільська Горлиця».

Гурток «Українська витинанка» під керівництвом Рудого О.П. працював з 1992 по 2002 у Вендичанській ЗОШ, що на Вінниччині, і з 2003 року продовжує працювати у різних школах Києва. Зокрема, три останні роки - у Печерській гімназії №75.

Гурток відвідують 18 дітей. Більшість з них - це молодша школа. Вони дуже захоплені цим старовинним мистецтвом. Гурток планує створити стенд найкращих робіт і декілька альбомів для родинної фольклорної світлиці «Птахи».

Фото з гуртка