Інтервю із керівником центру Птахи...

Птахи прилетіли...

     Зазвичай птахів ми зустрічаємо весною. А у Печерській гімназії зустріч птахів відбувається восени, на початку навчального року. Саме тоді розпочинає свою роботу родинний центр «Птахи».  І гостинно відчиняє двері своєї «світлиці» для творчої молоді і небайдужих дорослих.

http://school75.kiev.ua/uploaded/%D0%A0%D1%83%D0%B4%D0%B8%D0%B9.bmp   Яке цікаве життя вируватиме цього року у родинному центрі, розповідає його керівник Олександр Пилипович Рудий.

 - Олександре Пилиповичу,  у чому ви бачите задачу центру «Птахи», що він може дати нашим гімназистам?  

Знаєте, нещодавно я був у мистецькій галереї «Шоколадний будиночок» на презентації цікавої книги «Єврейські поетидітям». У її створенні  взяла участь майстриня нашого центру «Птахи...» Ірина Одарченко.

Мене дуже  здивувала та увага, яку єврейські общини приділяють своїм дітям - і обдарованим,  і проблемним. Вони намагаються  розкрити кожну дитину, наблизити її до можливої досконалості.

  На жаль, у нас цим похвалитися не можна. Ще не стало нормою українських шкіл в основу виховання поставити можливий розвиток дитини згідно її обдарувань. Гуртки, секції, клуби стали рідкістю у школах, особливо безкоштовні. На щастя є така директор - Ратушна Алла Миколаївна, яка у Печерській гімназії № 75 зробила все можливе і неможливе для розвитку обдарувань гімназистів та для організації їхнього корисного дозвілля. Саме з цією метою і створено наш родинний фольклорно-мистецький центр  «Птахи...».

 

- Які студії у ньому працюють?

Центр функціонує вже четвертий  рік. І весь цей час у ньому працюють гуртки  «Бабусина скриня», «Художній розпис», «Українська витинанка», «Глиняна іграшка», «Журналістика», «Вокал», дві театральні студії («ВсеСвіт», «Подих Мельпомени»), три спортивні секції

( «Бойовий гопак», «Рукопашний бій», «Баскетбол»), хореографічна студія «Під знаком стрільця», три студії з вивчення іноземних мов.

 Та ми не зупиняємося на здобутому, постійно шукаємо нові проекти і напрями роботи. Тому цього навчального року до нашої  дружної сім'ї приєдналися нові гуртки, дві хореографічні студії ― «Панда» та «Фантазія». Кожна з них має свою особливість і пропонує цікаве дозвілля для гімназстів.

 А загалом у центрі  працює 26 гуртків, клубів, об'єднань за інтересами.

 

- Які ще новини чекають на нас у цьому році?

- По-перше, ми дещо змінили дизайн головної світлиці. Приходьте ― побачите самі та відчуєте, як затишно і привітно тут.

  Ну і, звичайно,  готуємо відкриття нових студій.  Їх дві. Перша ― «Старокиївський розпис», зразки якого вже понад двадцять років прикрашають нашу гімназію. Цим розписом дуже зацікавилася компанія «Мicrosoft» і запропонувала нам співпрацю: відновити цей розпис у стінах гімназії, організувати студію і на базі цього створити віртуальний музей.

    Друга студія ― «Солоне тісто» . Цього дуже хочуть наші молодші школярі. Мріємо створити також нові об'єднання: гончарню і дівич-клуб «Від пацанки до панянки».

   Плануємо  внести новий штрих в ілюстрування нашої роботи. Двічі на рік кожен гурток буде проводити відкрите заняття  чи змагання зі свого напряму. Напевно, це буде саме на Миколая та під час родинного свята «Великоднє коло».

  Було б добре, якби ми змогли видати якусь книгу, календарі чи альбоми за підсумками нашої роботи.

 

-          Ви так цікаво розповіли про гуртки, що хочеться відвідати усі ізразу. До речі, а з якого віку можна приходити до «Птахів...»?

-          З першого по одинадцятий  клас. Шлях відкрито усім. Але серед наших гуртківців більше учнів 1-7 класів, ніж старшокласників. А жаль. Вони втрачають унікальний шанс зі свого розвитку. І це мають розуміти не лише діти, а й їхні батьки.

Розклад роботи гуртків родинного центру "Птахи..."